צילום
אזור חיפוש:
כל הארץ

צילום אירועים מקצועי – צילום בר מצווה או צילום בת מצווה

צילום בר מצווה או צילום בת מצווה הוא חלק בלתי נפרד מהאירוע החשוב של כל נער שהגיע לגיל 13 ונערה שהגיעה לגיל 12. צילום בת מצווה או צילום בר מצווה הוא שם כולל לצילום הווידיאו  ולצילום הסטילס. כמו בנושאים אחרים, הקשורים לאירוע החשוב, כדי לבחור בצלם המתאים, חשוב להשקיע מעט זמן ומחשבה. צילום בר מצווה או צילום בת מצווה נחשב היום לתחום מקצועי, המבוסס על הכשרה וניסיון, ואת התוצאות ניתן לראות בשטח. הווידיאו והצילומים ישמשו מאוחר יותר כזיכרון מתוק מהאירוע, וחשוב לא להפקידם בידיים לא מיומנות. מסיבה זו, השלב הראשון בתכנון צילום בר מצווה או צילום בת מצווה הוא בירור מידע, עריכת סקרי שוק והתייעצות עם אנשים המבינים בתחום.

צילום בר מצווה או צילום בת מצווה – הכנת תוכנית מסודרת

לרוב מעדיפים הורים רבים, שצילום הווידיאו וצילום הסטילס ייעשו על ידי שני בעלי מקצוע נפרדים, והצדק עימם. כדי שהתוצאה – צילום בר מצווה או צילום בת מצווה – תהיה מושלמת, היא צריכה להיעשות במלוא תשומת הלב ובצורה מקצועית. לאחר בחירת אנשי המקצוע, חשוב ביותר לקבוע פגישה מסודרת עם צלם הווידיאו ולהחליט על תוכנית עבודה מסודרת עבור צילום בר מצווה או צילום בת מצווה. במפגש זה יפרטו בני המשפחה ובעלי השמחה את דרישותיהם. בנוסף לכך, ישאל הצלם שאלות חשובות שיסייעו לו להתאים את הצילומים לסגנון האירוע, לאופיים של החוגגים ולציפיותיהם.

צילום בר מצווה או צילום בת מצווה – עצות מועילות

• אחת השאלות החשובות בנושא צילום בר מצווה או צילום בת מצווה היא השאלה – את מי לצלם? הרי לא תרצו שבמרבית התמונות תופיע בת משפחה רחוקה או דוד שאינכם מחבבים במיוחד. מסיבה זו, חשוב לקבוע מראש עם הצלם, באיזה דמויות מפתח להתמקד: בחתן או בכלת השמחה, באחים, בהורים, בסבא ובסבתא או בחברים קרובים.
• חשוב ביותר לערוך הסכם מסודר לפני ביצוע צילום בר מצווה או צילום בת מצווה. ההסכם הוא חלק בלתי נפרד מהתארגנות נכונה לקראת האירוע. בהסכם עם הצלם חשוב לפרט בקצרה ובצורה מדויקת מה כולל הצילום ביום האירוע: עלות השירות, לוחות זמנים, כמות התמונות, קבלת הנגטיבים, עותקים מהווידיאו וכל פרט חשוב אחר כגון איכות חנות וציוד צילום ממנה הצלם רוכש את אביזריו.
• צילום בר מצווה או צילום בת מצווה – קבלת התמונות והווידיאו. אחד הנושאים החשובים ביותר בנושא הצילום הוא לוח זמנים. לרוב התוצאות של צילום בר מצווה או צילום בת מצווה מוכנות כשבוע לאחר האירוע. את סרט הווידיאו תוכלו לקבל בערך תוך שבועיים. כדי למנוע ויכוחים מיותרים וחוסר הבנות, כדאי לציין את לוחות הזמנים בהסכם.
 
Share on Facebook