עליה לתורה

חתן בר מצווה יקר, אתה מתכונן ליום הגדול ליום בו הופעת הבכורה תהיה שלך ורק שלך. כולם מחכים ומצפים ואתה כמובן לא רוצה לאכזב, אבל חושב וחושב.
משימת הקריאה והעלייה לתורה  היא אחת המשימות החשובות בטקס בר המצווה ומהווה "מבחן בגרות" של כל נער.
 נו אז איך מתחילים עם כל הקטע הזה שקוראים לו "בר מצווה". תוכנת ההכנה לבר מצווה נוצרה בכדי לפלס עבורך נתיב בדרך זו ולהעלותך על דרך המלך. 
 
למערכת הלימוד האינטראקטיבית לקריאה בתורה >>
הנך מוזמן להכנס למערכת לימוד אינטראקטיבית מדהימה  של כל  הקריאות וההפטרות.
בעזרת למידה עם מערכת זו תוכל לתרגל באופן חופשי ובקצב המותאם רק לך את הברכות, הקריאה וההפטרה.
גם עבורכם- המורים המלמדים- כלי זה שימושי עד מאד  ותוך שניות ספוורת תחושו עד כמה כלי זה יהיה אפקטיבי עבורכם ואפילו  מהנה.
כמו כן תוכל להעזר בקובץ עזרה הנותן לך פירוט כיצד ניתן להשתמש בכל פונקציות התוכנה.
כל התורה  399  ₪
פרשה בודדת  149  ₪
ברכות וטעמים           99  ₪

 
למצגת של התוכנה לרכישת התוכנה
רכישת תוכנה

*שדה חובה

עליה לתורה
טקס עלייה לתורה נחשב לחלק בלתי נפרד מחגיגות בר המצווה היום ולאורך כל שונות ההיסטוריה היהודית. כמו בתרבויות רבות אחרות, מציין שלב בר המצווה את המעבר מגיל הילדות לגיל הבגרות, אך בניגוד לתרבויות אלה, ביהדות הוא נושא עימו גם משמעות דתית והיסטורית. לפי תפישת היהדות, מציין גיל 13 אצל נערים את השלב בו הם בשלים נפשית וגופנית לקבל על עצמם את עול התורה והמצוות. מבחינה ערכית ומעשית, בגיל זה הם הופכים לאחראיים על מעשיהם ולבעלי עמדה מוסרית ברורה. בדיוק לשם כך מיועד טקס העלייה לתורה.

טקס עלייה לתורה – מה משמעותו?
טקס עלייה לתורה וקריאת ההפטרה הם טקסים משמעותיים ביותר ועתיקי יומין המתלווים לחגיגות בר המצווה. בקרב משפחות מסורתיות או אפילו משפחות חילוניות מקובל עדיין שנער שהגיע לגיל מצוות עולה לתורה וקורא את ההפטרה. זהו טקס עוצמתי, שמעבר לערך הדתי שלו נושא עימו משמעויות תרבותיות, היסטוריות וגם אישיות. בטקס עלייה לתורה עומד נער בר המצווה לראשונה בפני קהל המתפללים וקורא את ההפטרה לאחר ששינן את הניגון הנהוג בהתאם לטעמי המקרא. טקס חשוב זה עובר מאב לבן במשך דורות רבים ומלווה, מטבע הדברים, בהתרגשות של כל המעורבים בשמחה – ההורים, סבא וסבתא ובעיקר חתני המצווה. טקס עלייה לתורה בבית הכנסת וקריאת ההפטרה נחתם באירוע מרגש לא פחות, הכולל זריקה של סוכריות מעזרת הנשים על הנער הנרגש ועל המתפללים האחרים.
 
טקס עלייה לתורה – שרשרת הדורות
כאמור, משפחות רבות, על אף שאינן דתיות או אפילו מסורתיות, עדיין מקיימות את טקס העלייה לתורה בעיקר כדי להעניק לשמחת בר המצווה נופך נוסף, בעל ערך סמלי ורוחני. אין ספק, כי מסיבת בר מצווה מרשימה ורבת משתתפים הכוללת מוסיקה איכותית, אולם אירועים יוקרתי ותפריט משובח היא דרך נפלאה ומומלצת מאוד כדי לחגוג את המעבר משלב הילדות לשלב הבגרות. עם זאת, ללא קיום טקס יהודי מיוחד והיסטורי, כדוגמת עלייה לתורה, נדמה לא אחת כי היום החשוב מתרוקן ממשמעותו האמיתית ומערכיו. לעומת זאת, השילוב בין העלייה לתורה וקריאת ההפטרה ובין מסיבה תוססת ויוקרתית, בהתאם לצו האופנה המודרנית, הוא המתכון המושלם לחגוג בו את גיל 13. כך למעשה, משתלבים הישן והחדש זה בזה ויוצרים משמעות תרבותית וערכית חדשה המתאימה לימינו אנו.

 

בפורטל 1213 תוכלו למצוא מידע נוספים, מאמרים, קליפים, פורומים ועסקים מומלצים לארגון טקס העלייה לתורה בצורה הטובה ביותר.