הפעלה אחרת

מפיקים חגיגה
רון שגב-פינקלמן
קעקועים, איפור, משחקים אלקטרונים ועוד, הם פעילויות שולטות במסיבות הבר/ת מצווה השונות. אין ספק שהן כובשות את המתבגרים הצעירים, אבל אם בא לכם משהו קצת שונה או 'אחר' כדאי לחשוב על משחקי חשיבה או משחקי ענק.
אבן נייר ומספריים
'אבן נייר ומספריים' מתמחה בתוכן ייחודי לאירועים ומחלקת את סוג הפעילויות שלהם לשתי קטגוריות עיקריות: האחת מסיבה המיועדת למסיבת כיתה של נער/ה הב/ת מצווה והשנייה לאירוע ובו מבוגרים, מתבגרים וטף.
הפעלת מבוך עם כדור. באדיבות "אבן נייר מספריים"דגנית אלישיב, מבעלי החברה, מספרת: "מסיבה שמיועדת לילדים בלבד כוללת פעילות גיבוש ומשימות קבוצתיות ותחרותיות. עיקר העניין הוא בשיתוף הפעולה ביניהם, במגע, בתקשורת וביצירת הלכידות. הפעילות מאוד שונה והרעיון הוא לפעול לפי ערכים מנחים. למשל- מתן אמון ופיתוח תקשורת. המשחקים שלנו מודולריים ולכן אפשר להפעיל את החבר'ה גם במתחם סגור. אחת המשימות שלהם היא לתת להם מוטות, שמתחברים בעזרת כדור הברגה, ולבקש מהם לבנות קובייה בתלת מימד. במשימה זו הם חייבים להפעיל את אלמנט החשיבה גם אם לא בא להם. בשלב השני הם צריכים לייצב את אחת הפאות שלה על דלי ואחרי כן, הם נדרשים לעבור דרכה ולנצל את מירב הפאות שבה, כדי ליצור כניסות ויציאות רבות. כאן באים לידי ביטוי ההקשבה, העזרה ההדדית, המגע והתמיכה. כל הפעילויות מאתגרות ותחרותיות והם מאוד אוהבים את זה".
דוגמה אחרתלהפעלה היא בניית ריבוע קטן, כמעין רפסודה שהתפרקה בלב ים, והמטרה במשימה זו היא להיכנס כולם למקום המסומן. הפתרונות הם משעשעים, לדברי אלישיב, כיוון שהם מפעילים את היצירתיות שלהם במרץ . במקביל לפעילויות הללו, אפשר גם להוסיף פעילות של משחקי שולחן שונים, כדוגמת פינג פונג שולחן, כדורגל שולחני, ביליארד, עמדות קזינו ועוד. ויש מקום גם לעמדות אלקטרוניות של קינקט, גיטרה אלקטרונית, WII וכדומה. כל ההצעות הללו נמצאות כאופציה לבחירה במסגרת החברה, מלבד דיג'יי לנוער טוב, שאלישיב ממליצה לשלב בפעילות הכיתתית.
אם אתם חוגגים באירוע משפחתי, אפשר לשלב את המשחקים וההפעלות במתחמים ואז האורחים (גם המבוגרים) מגיעים לתחנות השונות ומשתלבים. באירוע מסוג זה, שבו יש גם ילדים צעירים, אפשר לשלב משחקי ענק שכוללים: דוקים ענקיים, סולמות וחבלים, ג'נקה (מגדל לבנים), פלונטר ענק ועוד.
על אטרקציות נוספות, מספרת אלישיב: "עמדת הדפסה על ציפורניים, זה הלהיט החדש. אפשר לכתוב מזל טוב וכל מה שבא. בנוסף עמדת קעקועי נצנצים ועמדת איפור תמיד הולכים טוב, בייחוד אצל הבנות".
טווח המחירים משתנה בהתאם לבחירת המתחמים השונים, כאשר המחיר הבסיסי הוא 1400 ₪.
לצאת מהפלונטר
חברת "לצאת מהפלונטר" בבעלות הזוג קולטון, מפעילה משחקי חשיבה . מטרת כל הפעילויות היא הנאה מהאתגר ומהפעילות המחשבתית. חווית המשחק גורמת למשתתפים לחשוב באופן יצירתי. המשתתפים מפעילים יצירתיות בפתרון בעיות ומחשבה רבה. המשחקים ברמות קושי שונות והפעילות מותאמת לקהלים שונים- ילדים, מתבגרים ומבוגרים.
משחק ענק. באדיבות חברת "פלונטר"שרית קולטון, מספרת: "משחקי החשיבה כולם הם עבודת יד של יהודה, והפעילות שאנחנו מציעים מתאימה גם לאירוע באולם. אנחנו יוצרים עמדות חשיבה שונות ואטרקטיביות ותמיד לאורחים קשה להתנתק ממנה. העבודה שלנו יכולה להיות גם כתוכנית מובנית שבה אנו מרכזים זמן ספציפי לפעילות ומפעילים את האורחים, וכן משלבים משחקי חברה שונים".
משחקי החשיבה מגוונים, דוגמה ליצירותיו של יהודה הוא הפסל הענק שבתמונה, ומתוכו יוצאים משחקי חשיבה רבים. כל המשחקים עתיקים מאוד , מפותחים ומיוצרים מתוך מוחו הקודח של יהודה, כאשר כולם עשויים מעץ ממוחזר.  
מחיר ההפעלה הוא כ- 1500 ₪

Share on Facebook
לא הבנתי