הכי מקורי והכי מעניין: יום הולדת במוזיאון

מפיקים חגיגה
 הורים שרוצים להפתיע גם את הילד וגם את האורחים מוזמנים לשקול יום הולדת באחד מן המוזיאונים המיועדים לילדים. מה היתרונות של יום הולדת מן הסוג הזה ומדוע מדובר על יחס אידיאלי של עלות מול תועלת?


באופן כללי ניתן לומר כי פעילות במוזיאון המיועד לילדים, לרוב מציעה לילדים חוויה מאתגרת ומעשירה. המוזיאון הוא המקום בו ילדים יכולים להביא לידי ביטוי את השאיפות היצירתיות שלהם, להרחיב אופקים ולשאול שאלות. מעבר לכך, בשנים האחרונות מתחילים יותר ויותר מוזיאונים להציע מסלולים מיוחדים עבור ילדים בגילאים מגוונים. מבחינת המוזיאון, קהל יעד של ילדים מספק הזדמנות מצוינת להעביר מסרים תרבותיים וקוסמופוליטיים.

מוזיאון הוא גם פתרון מצוין לאירועים פרטיים ולחגיגות עם מוזמנים. הורים המחפשים אחר רעיונות ליום הולדת יכולים לברר על פעילויות מיוחדות במוזיאון, לתאם ביקור משותף וכך לקבל ערך מוסף להשקעה הכלכלית. מעבר לכך, יום הולדת במוזיאון היא אירוע בו כולם משתתפים ולא רק הילד.

אפשרויות בילוי במוזיאון


יום הולדת מיוחד במוזיאון מלווה בהמון אפשרויות בילוי:

א. הצגות לילדים מגיל שנתיים עד 5 – יום הולדת לילדים קטנים במיוחד יהיה אפקטיבי ומהנה יותר אם תשולב בו הצגה. ואם כבר בהצגה עסקינן, רצוי לבחור בכזו שבה השחקנים בהצגה מעבירים את הילדים שלבים שונים של פעילות והשתתפות ומציעים להם צפייה פעילה. את ההצגה כדאי לתאם לאחר ארוחה קלילה, כאשר אחריה ניתן להעביר פעילויות נוספות של משחקים ואתגרים.

ב. מסע הרפתקאות – ילדים בגילאי שנתיים וחצי עד 12 יכולים להצטרף למסע הרפתקאות מרגש וללמוד על קונפליקטים, דימויים וגם קבלה עצמית. מסלולי הרפתקאות במוזיאונים נערכים בנושאים כמו חייזרים, בעלי חיים, התמודדות עם רגשות וקבלת האחר ועוד. המסלולים לרוב מחולקים לפי סולמות גילאים ומותאמים להם באופן ספציפי.

ג. תערוכות קבועות – היתרון של יום הולדת במוזיאונים המותאמים לילדים הוא התערוכות הקבועות. לכל אורך השנה יכולים הורים למצוא תערוכות העולות בקנה אחד עם תחומי העניין של הילדים. חלק מהתערוכות הקבועות מיועדות לילדים מעל גיל 9, בעוד חלק אחר מאפשר גם לצעירים יותר לבלות וליהנות.

 

כמה עולה יום הולדת במוזיאון?


העלות של יום הולדת במוזיאון נמוכה יותר מכפי שנהוג לחשוב. ראשית, בתוך המוזיאון יש תנאים אידיאליים לילדים ולכן בין היתר לא צריך לדאוג לפתרונות קירוי, הצללה וכדומה. שנית, אפשר לתאם שירותי קייטרינג מול המוזיאון ולערוך כיבוד בחדר סגור. חשוב לבצע את כל ההכנות המקדימות מול נציגי המוזיאון ולחשוב בעיקר על הפרטים הבאים:

-          גיל ממוצע של המשתתפים
-          כמות האורחים
-          תאריך האירוע
-          דרישות מיוחדות

המחיר של יום הולדת במוזיאון נקבע לרוב לפי העדפות של ההורים והילד. במידה וכמות האורחים או המוזמנים גדולה, אפשר לברר על פעילות ספציפית מחוץ לשעות הרגילות של המוזיאון. המטרה היא בכל מקרה לארגן ולהפיק אירוע ייחודי, שישאיר את האורחים עם טעם של עוד ויספק לילדים הרפתקה בלתי נשכחת.
לסיכום, מוזיאון הוא מוסד תרבות בולט המאפשר הפתעות וחגיגות משותפות גם לילדים. כדאי להביא בחשבון יום הולדת במוזיאון כשמחפשים אחר רעיונות מקוריים, ולברר על הפעילויות הרלוונטיות השונות שמתקיימות בו. 

Share on Facebook
לא הבנתי