אני אוהב שוקולד ועוגות גבינה...

מפיקים חגיגה
רון שגב-פינקלמן
ממתקים צבעוניים עושים לי טוב, לפחות בעיניים, ולמי לא? דמיינו ערמות של סוכריות צבעוניות, קוביות שוקולדים מפתים ומרשמלו ספוגי ורך. עכשיו מקמו את הממתקים הללו בבר ממתקים אטרקטיבי וצבעוני באירוע שלכם וקיבלת אטרקציה מתקתקת שמכניסה אווירה צבעונית ושמחה ותראו איך שהאורחים שלכם ינהרו לעמדה, ולא רק הילדים.
בר ממתקים
בר ממתקים בפעולהצחי כהן משוגר ראש Sugar-Rush, מספר על אופי אירוע מתוק שהם עורכים:" לרוב אנחנו מקימים בר ממתקים גדול בצמוד לרחבת הריקודים, הפתוח לכל האורחים- ילדים ומבוגרים. ניתן להוסיף לבר הממתקים גם מפל שוקולד מאוד איכותי המוגש עם שיפודי פירות ומרשמלו לטבילה. בנוסף, אנחנו נכנסים עם כל מני ממתקים וגימיקים ממתקיים מיוחדים (מזרקי שוקולד, סוכריות משרוקית, שיפודי ממתקים) לרחבת הריקודים ועושים המון שמח. ניתן להוסיף גם אטרקציות מהבהבות למיניהן (שרשראות, חרבות אור, משקפיים זוהרים, סטיקלייטס)- שעושים כייף ומאירים את רחבת הריקודים."

 
ומה אם האירוע נערך בבית/בטבע?
מבחינת ההתנהלות באירוע - הבר ומרכיביו זהים, יכול להיות שוני אם אין ריקודים- ואז אין את מרכיב היציאה לרחבה, ובמקום זה אנחנו עוברים בין האורחים עם מגשי ממתקים מיוחדים לחלוקה.
מלבד בר ממתקים באירוע, שוגר ראש מציעים מתנות מקסימות מממתקים, בצירוף הקדשה אישית מהחוגג ומשפחתו, כמו כן אפשר לעצב את השולחנות בממתקים- סידורי שולחן, סידורי ענק לכניסה לאולם, עיצוב בר המשקאות, תליית כדורי ממתקים במידה וניתן וכו'.

נתקלת ב'בקשות מיוחדות' ואטרקטיביות?

אנחנו מאוד קשובים לרעיונות של לקוחות שלנו ועושים ככל האפשר להגשמת הפנטזיות המתוקות שלהם... כך הגענו ליותר ממחצית מהמוצרים שלנו, למשל,לקוחה שביקשה עץ ממתקים לכניסה. הבאנו עץ צעיר של תפוזים כמדומני בגובה 1.8 מ'. תלינו עליו ה-מ-ו-ן ממתקים, ציפינו כדורים בממתקים שממש יראו כפירות. היה משגע. כולם הצטלמו ליד העץ.
אירוע שהכנו בו את בית הממתקים של עמי ותמי, שהילדים יכלו להיכנס לתוכו ולאכול מהממתקים שעיטרו את הקירות.
לקוחה שביקשה שבמקום מספרי שולחנות יהיו לה סוגי ממתקים - כך שהאורחים הוכוונו ל"שולחן מרשמלו" במקום לשולחן 8 (לצורך העניין). כמובן שבפתקית ההושבה הם קיבלו שקית מרשמלו קטנה. ועל השולחן היה דגם גדול של מרשמלו. אפילו היתה ילדת בת מצווה מקסימה שמאוד אוהבת ורוד הכנו מפל שוקולד ובו זרם שוקולד ורוד (טעים!!!).
קישוט שולחנות
אחת האפשרויות היא לקשט את השולחנות בממתקים. שני מציע גם סידור שולחנות ב...ממתקים!: "אנו בהחלט מציעים סידורי ממתקים לשולחנות, הם יכולים להיות מורכבים מממתקים בלבד או משולבים עם פרחים או נרות, הסידור גם יפה, וגם טעים. הקטע הכי כייפי הוא שיש סוג של שיתוף בין השולחנות- הילדים עוברים משולחן אחד לשני ונהנים מכל מגוון הממתקים שיש בכל השולחנות.
הסידור נעשה לפי דרישת הלקוח ובהתאם לעיצוב האירוע (צבעים מסוימים, גבהים וכו'). אנחנו ממש מלווים את הלקוחות שלנו בבחירת גווני המפה והמפיות שמתאימים לאופי האירוע. בשלב הבא אנו בוחרים את סוגי סידורי השולחן ואז גם מתאימים את גווני ממתקים, כך שיהיו הכי מתאימים לאירוע. בבר מצוות, מן הסתם, הכחול- לבן שולט, במיוחד באירועים של חבר'ה שבאים מחו"ל לעשות פה אירועים (צרפתים ואנגלים).
בר ממתקים של שוגר ראשמאחורי הקלעים, בסטודיו שלנו יש בנות שתפקידם זה להפריד ממתקים לפי צבעים ולשזור. עבודה מגניבה, אבל תמיד אני אומר להן שייקחו בחשבון שתוך כמה ימים הם כבר לא יוכלו להסתכל על ממתקים באותה צורה "סקסית" שהן מסתכלות עליהן היום. באותו רגע הן צוחקות (בזלזול) מנשנשות ללא הפסקה בימים הראשונים. ואז לאט לאטי אפקט פיגמליון נכנס לפעולה, כך שתוך שבועיים במקסימום הן לא יכולות לראות שום ממתק, רק סלט..."

איך אתם בוחרים את הממתקים?
לפני סגירת האירוע אנחנו עושים פגישת "טעימות ממתקים", כך אנחנו מכירים את המשפחה והילד/ה והם אותנו, וגם מתאמים ציפיות. יש ילדים שאוהבים במיוחד חמצוצים או לא אוהבים בכלל לקריצים ואנחנו מתאימים את הממתקים שבבר לטעמו של הילד. בפגישה אנחנו גם מתכננים את זמני האירוע- אם לפתוח את הבר מיד אחרי קבלת הפנים או לאחר המנה העיקרית וכו'.

טיפים חשובים לבעלי האירוע
1. כדאי להשתמש בסוגים שונים של ואזות יציבות ושקופות (לא גבוהות מדי שיהיה ניתן להוציא את הממתקים גם מהתחתית). כדאי לפזר מספר מלקחיים לחלוקה אסתטית.
2. כדאי לתאם דרישות כשרות מול האולם בטרם האירוע, כדי למנוע "הפתעות" לא נעימות. לא מעט בעלי אירועים נזעקים כי בעל האירוע הביא ממתקים לא כשרים פרווה, או עם חותמת כשרות של רב לא מוכר (וללא אישורי הרבנות).
3. לא להתפתות להשכיר מפל שוקולד בעמדה לא מאוישת כדי לחסוך עלויות- המפל נוטה ללכלך, ויש צורך לחתוך פירות באופן שוטף כך שיש צורך באיוש תמידי של העמדה.
4. מאוד חשוב ללכת לראות את נותן השרות בפעולה באירוע, כך אפשר ללמוד רבות גם על יחסי האנוש שלו, ההשתלבות באירוע ואינטראקציה עם האורחים. לא להתבייש ולשבת שם כשעה ולראות אותו עובד ומשתלב באירוע.
מילת סיכום...
"אם החלטתם שאתם רוצים אטרקציה אז אל תהיו כמו כולם (מגנטים למשל). לכו על משהו אחר ומיוחד ולכו עד הסוף. או שעושים כמו שצריך עד הסוף או שלא עושים את האטרקציה בכלל".
 

Share on Facebook
לא הבנתי