הלבשה וטיפוח
אזור חיפוש:
כל הארץ

בגדים לבת מצווה או בגדים לבר מצווה – מה ללבוש?

אחד מהנושאים החשובים ביותר בכל אירוע משמעותי הם הבגדים – בחתונה, בבריתה וגם במסיבת בר מצווה או בת מצווה. בגדים לבר מצווה או בגדים לבת מצווה הם חלק בלתי נפרד מארגון האירוע, והם חשובים לא רק לנער או לנערה, החוגגים את האירוע, אלא גם למוזמנים. בגדים לבר מצווה או בגדים לבת מצווה צריכים, בראש ובראשונה, להתאים לסגנון האירוע. בגדים לבר מצווה או בגדים לבת מצווה צריכים להתאים גם לעונת השנה, לתקציב, לגילם של החוגגים ולהעדפות ההורים.

בגדים לבר מצווה או בגדים לבת מצווה – התאמה לסגנון האירוע

אחד הנושאים החשובים ביותר בבחירת בגדים לבר מצווה או בגדים לבת מצווה הוא סגנון האירוע. למסיבה הנערכת  במועדון או במקום אחר, בו מרבית החוגגים הם צעירים, מומלץ להגיע בלבוש אופנתי וקליל, שיתאים לאווירה ויאפשר לרקוד, להשתולל ולהרגיש חופשיים וגם יפים. לעומת זאת, למסיבה הנערכת באולם או בגן אירועים, יש להגיע עם בגדים לבר מצווה או בגדים לבת מצווה שונים לחלוטין. במקרה זה, יש להגיע בבגדים הדורים יותר – חליפה צעירה ומחויטת לנער ושמלת ערב מפוארת לנערה. למסיבה הנערכת בחיק הטבע יש להגיע בלבוש ספורטיבי יותר. בכל אחד מהמקרים, חשוב ביותר להקפיד על כללי האופנה ועל מידה מספקת של חגיגיות.

בגדים לבר מצווה או בגדים לבת מצווה – התאמה למזג האוויר

בגדים לבר מצווה או בגדים לבת מצווה צריכים להתאים גם למזג האוויר. למסיבת בת מצווה, הנערכת בתקופת החורף ובימים הגשומים, לא מומלץ להגיע בשמלה קלילה וקיצית, גם אם היא מיוחדת ו"מדליקה". באותה מידה, לא מומלץ להגיע למסיבת בר מצווה הנערכת באמצע אוגוסט בחליפה ארוכה ומבד עבה, גם אם זו בדיוק החליפה עליה חלמתם במשך חודשים. מסיבה זו, לפני שבוחרים בגדים לבר מצווה או בגדים לבת מצווה, חשוב לקחת בחשבון את תאריך המסיבה, את מזג האוויר הצפוי באותו יום וגם להתכונן להפתעות לא צפויות, בייחוד כאשר המסיבה נערכת בחוץ. בנוסף לכך, חשוב לזכור כי השימוש במזגנים בעונת הקיץ עלול להפוך גם מסיבה קיצית למעט קרירה. לכן, במקרה זה בגדים לבר מצווה או בגדים לבת מצווה צריכים להתאים גם לאולמות ממוזגים – לנערות מומלץ להצטייד בעליונית חגיגית ולנערים בז'קט אופנתי.

בגדים לבר מצווה או בגדים לבת מצווה – התאמה לתקציב

שאלה חשובה נוספת בהקשר של בגדים לבר מצווה או בגדים לבת מצווה היא שאלת התקציב. אמנם אירוע בר מצווה או בת מצווה הוא מיוחד וחד פעמי, ולכן שווה להשקיע, אך חשוב לזכור שהבגדים משמשים לרוב רק לאירוע עצמו, ולכן כדאי מאוד להגביל את התקציב. הרי, בנוסף לבגדים ישנן הוצאות אחרות, ותמיד אפשר להיראות אופנתיים וחגיגיים גם בלי לפשוט את הרגל.
Share on Facebook