ארגון האירוע
אזור חיפוש:
כל הארץ

ארגון בת מצווה או ארגון בר מצווה – הדרך למסיבה בלתי נשכחת

ארגון בר מצווה או ארגון בת מצווה אינם אינן פשוט. שלא כמו מסיבת יום הולדת בגילאים צעירים יותר או מבוגרים יותר, לבר מצווה ולבת מצווה ישנו ערך סמלי עמוק, ולכן נהוג לערוך אירוע גדול כדי לציינם. מסיבה זו, לצורך ארגון בר מצווה או ארגון בת מצווה יש להכין תוכנית מסודרת, ולהשקיע זמן, מאמץ וגם כסף. ארגון בר מצווה או ארגון בת מצווה כוללים מספר שלבים: בחירת מקום לאירוע, הכנת הזמנות, חיפוש אנשי מקצוע בתחום המוסיקה והצילום, בחירת התפריט, קניית בגדים ושלבים חשובים אחרים.

ארגון בת מצווה או ארגון בת מצווה – מה חשוב דעת?

לרוב כולל ארגון בת מצווה ובייחוד ארגון בר מצווה, בנוסף למסיבה, גם טקס דתי מיוחד. רבים מהנערים המגיעים לגיל מצוות עולים לקריאת ההפטרה בבית הכנסת. לעיתים נערך טקס דומה גם כאשר הנערה מגיעה לגיל 12. טקס העלייה לתורה מצריך ארגון בר מצווה או ארגון בת מצווה בנפרד מהמסיבה הצפויה. עם זאת, כאשר משתמשים במונחים "ארגון בת מצווה" או "ארגון בר מצווה", לרוב הכוונה היא למסיבה המתלווה לאירוע המרגש, הכוללת אולם אירועים, מוסיקה, ריקודים, אוכל טוב, ברכות לחתני וכלות השמחה ונאום מרגש של הנער או הנערה שהגיעו לגיל מצוות.

ארגון בר מצווה או ארגון בת מצווה – כיצד להתכונן נכון?

מלאכת ארגון בת מצווה או ארגון בר מצווה לרוב מוטלת על כתפי ההורים, והם לפעמים חשים אובדי עצות. כדי לא להתבלבל, חשוב להתכונן מספיק זמן מראש, להתייעץ עם חברים או לקרוא המלצות מועילות בפורמים בנושא.

ארגון בר מצווה או ארגון בבת מצווה – חשוב לשתף ולשאול

בר מצווה או בת מצווה הם אירועים בעלי ערך מוסף, והם נחגגים לכבוד נער, או לחילופין נערה צעירה, שהגיעו לבגרות. מטבע הדברים, לנער ולנערה ישנם רצונות, העדפות ועמדות משלהם. מסיבה זו, חשוב ביותר לפני כל ארגון בר מצווה או ארגון בת מצווה להתייעץ עם הנער או הנערה, לשאול כיצד היו מעדיפים לערוך את המסיבה ולתכנן יחדיו את האירוע.
ארגון בר מצווה או ארגון בת מצווה – בחירת מקום האירוע
בר מצווה או בת מצווה ניתן לערוך כמעט בכל מקום, החל מאולם יוקרתי וגדול וכלה בגינה המשפחתית. עם זאת, רבים נוהגים לערוך את מסיבת בר המצווה או בת המצווה, ממש בדומה לאירועים גדולים אחרים, באולם שמחות או בגן אירועים. במקרים אלה, חשוב ביותר להתחיל בהכנות אפילו כחודש לפני האירוע – למצוא מקום מתאים, ללכת לטעימות, להכין הזמנות, ולמצוא תקליטן, צלם וידאו או כל נותן שירות אחר הנדרש לאירוע. ניתן לערוך את המסיבה גם במועדון, אך במקרה זו ארגון בר מצווה או ארגון בת מצווה יהיו שונים מעט.
Share on Facebook